Cautare avansata

OFFICE MANAGER

Candidatul ideal
- Studii superioare – absolvent/a Facultatea de Drept constituie avantaj; - Cunostinte MS Office; - Limba engleza nivel conversational (scris si vorbit); - Abilitati de comunicare si relationare; - Atitudine proactiva, dinamica, orientata spre identificarea de solutii; - Respectare deadline-uri.Descrierea jobului
Responsabilitati: - Coordoneaza operatiunile administrative (ex. Mobilare, cosmetizare spatiu etc) si legale (intocmire Decizii ale Consiliului de Administratie, notificari catre furnizori si transmiterea spre a fi semnate, depunere dosar complet la ONRC, ANAF etc. si ridicarea documentelor eliberate de institutiile abilitate) ce se impun pentru deschiderea , inchiderea si relocarea magazinelor la nivel national; - Taskuri administrative referitoare la intretinerea head-office, incluzand contactare furnizori, solicitare devize, intocmire bonuri comanda obtinere aprobari, monitorizare reparatii; - Transmite documentele comerciale in termenul legal; - Verifica rapoartele transmise de avocati cu privire la serviciile lunare si litigiile in curs; - Pastreaza legatura cu proprietarii magazinelor/sediului, intocmeste notificari, acte aditionale si alte documente legale; - Traduce si verifica contractele si alte documente pentru a se asigura de corectitudinea lor - Mentine evidenta si se ocupa de asigurarile intocmite de companie: masini, bunuri, cladiri, stocuri etc. - Asigura suport managerilor zonali pentru fiscalizarea si defiscalizarea caselor de marcat, prin intocmirea si punerea la dispozitie a documentelor necesare in acest sens; - Gestionarea parcului auto, a contractelor cu firma de leasing si prestatorii serviciilor de service la nivel national; - Verifica facturile de chirie si utilitati pentru punctele de lucru si sediu, centralizeaza si monitorizeaza cheltuielile, transmite rapoarte cand sunt solicitate; - Arhiveaza contractele si actele aditionale pentru fiecare punct de lucru in parte si pe sediu, iar cele referitoare la furnizori centralizate pe departamente si/sau categorii; - Verifica facturile de telefonie fixa si mobila emise pentru serviciile furnizate in punctele de lucru si sediu; - Cazari, rezervari calatorii –avion; - Transmite lunar la plata detaliile chiriilor ce urmeaza a fi achitate catre proprietarii persoane fizice; - Intocmire si transmitere diverse documente oficiale; - Furnizeaza documentatiile si informatiile ce ii sunt solicitate de catre auditorul companiei ;Descrierea companiei
Avenir Telecom este unul dintre principalii distribuitori europeni de produse si servicii de telefonie mobila. Grupul asigura distributia de telefoane si accesorii atat in mod direct, prin reteaua proprie de magazine marca Internity, cat si prin intermediul lanturilor de tip hipermarket si a retailerilor independenti. Avenir Telecom Romania, filiala locala detinuta integral de catre Grupul Avenir Telecom, a fost infiintata in 1997, are 220 de angajati si detine 51 de magazine Internity ce alcatuiesc o retea cu acoperire la nivel national. Ca parte a procesului de recrutare, S.C. Avenir Telecom S.A. colectează și prelucrează date cu caracter personal în conformitate cu prevederile Regulamentului UE nr. 679/2016 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date. Prin acest document, S.C. Avenir Telecom S.A. informează persoanele vizate ale căror date sunt colectate cu privire la modul în care sunt utilizate aceste date și despre drepturile care li se cuvin.