Cautare avansata

Internship - Recrutare

Descrierea jobului
Adecco Resurse Umane iti ofera oportunitatea de a-ti incepe cariera in recrutare intr-o companie de succes printr-un program de internship in recrutare la biroul Adecco Cluj-Napoca. Candidatul ideal: Student (in anul 2 sau 3) sau masterand; Limba engleză la un nivel cel putin mediu; Interes real pentru domeniul HR, în special recrutare si selecţie; Cunoştinţele generale despre diferite roluri si industrii sunt binevenite; Disponibilitate pentru program part time; Atitudine pozitiva, orientare catre rezultate;. Descrierea jobului Observa organizarea proceselor de recrutare și selecție; Propune mesaje pentru abordarea candidaților pasivi; Observa procesul de identificare și contactare a candidaților care corespund cerințelor postului în urma analizei CV-urilor din baza de date și Linkedin; Observa desfășuroarea interviurilor telefonice structurate si face-to-face; Observa realizarea rapoartele de evaluare; Menține o relație pozitivă cu toți candidatii și colaboratorii. Beneficii:Dezvoltarea abilitatilor pe zona de recrutare; Expunerea si asimilarea de cunostinte solide despre canale si instrumente de recrutare; Posibilitatea de a începe o carieră în domeniul HR; Dezvoltare personală și profesională prin expunerea la un mediu dinamic;Descrierea companiei
Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.