Inginer/maistru electromecanic - formator pt electromecanici

Candidatul ideal
La Transavia dezvoltăm un proiect de calificare și profesionalizare pentru elevi și adulți care doresc să se specializeze / perfecționeze în meseria de electromecanic. Am pregătit un atelier școală, dotat cu instrumente și aparate relevante, necesare în procesul de formare profesională. Pentru acest proiect angajăm câte un profesionist în Alba Iulia, Brașov, Reșița (Bocșa) care să predea cursuri teoretice și practice elevilor / cursanților înscriși.Profil: Studii de specialitate: profesionale, medii (+ specializări) sau superioare în domeniul tehnic - electrică / mecanică. Experiență relevantă în meserie (domeniul tehnic). Cursul de formator reprezinta un avantaj. Competențe de a preda cunoștințe teoretice și practice. Disponibilitate pentru a lucra într-un program orar specific. Profil personal: răbdător, pasionat de meserie, sociabil, capabil să motiveze cursanții.Descrierea jobului
Atribuții: Cunoaște și înțelege specificul activităților electromecanice ale companiei. Evaluează nivelul de pregătire a cursanților. Planifică obiective de învățare și stabilește un sistem de predare. Predă cunoștințe teoretice specifice. Organizează și derulează activități practice de învățare pentru cursanți. Monitorizează evoluția cursanților și stabilește măsuri pentru îmbunătățirea cunoștințelor și a performanțelor acestora. Ofertă și beneficii: Garantarea tuturor drepturilor legale ale angajaților: contract individual de muncă încheiat în formă scrisă; plata contribuției la fondul public de pensii și asigurări sociale de sănătate. Repaus săptămânal, concediu de odihnă plătit și zile libere plătite pentru evenimente familiale deosebite. Salariu motivant, plătit întotdeauna în 2 tranșe lunare - 15 și 30 ale lunii. Tichete de masă de 15 lei / zi și pachet bilunar cu produsele companiei. Echipament individual de lucru și protecție. Instruire și formare profesională, ca să devii mai eficient. Transport gratuit.Descrierea companiei
Transavia este unul dintre cele mai reputate business-uri de familie românești, cu o experiență de peste 28 de ani pe piață, timp în care a devenit liderul local al industriei de carne de pui. Companie cu capital 100% românesc, Transavia operează sustenabil cu un model de business integrat vertical pentru a oferi cel mai bun standard de alimentație consumatorilor români și de pretutindeni. Deschiderea permanentă spre inovație în business a contribuit la succesul de care Transavia se bucură astăzi, clasându-se în topul celor mai valoroase companii din România. Calitatea produselor, precum și performanțele atinse, au adus companiei Transavia titlul onorific de Furnizor al Casei Regale a României în anul 2006, precum și o serie de premii naționale și internaționale. În prezent, Transavia are peste 2000 de angajați, 28 ferme de creștere a păsărilor și 4 ferme de producție vegetală, 2 fabrici de nutrețuri combinate, 3 abatoare performante de ultimă generație și o fabrică de procesare a cărnii. Fermele Transavia sunt localizate în 8 județe din România, în Alba, Cluj, Sibiu, Brașov, Timiș, Mureș, Harghita și Caraș Severin, unde anual se produc peste 90.000 de tone de carne de pui. Produsele companiei se ridică la cele mai înalte standarde de calitate și sunt prezente în majoritatea lanțurilor de retail modern prin brandurile Fragedo și Papane. Peste 25% la sută din producția anuală a companiei merge pe piața de export, în mai multe țări europene, precum Marea Britanie, Irlanda, Franţa, Olanda, Ungaria, Grecia, Slovacia, Bulgaria, Italia, Spania și Croația.