Cautare avansata

Inginer Conceptor Piese Schimb- Mioveni

Candidatul ideal
- Studii superioare tehnice (AR,TCM); - Cunostinte despre componenta si functionarea automobilului; - Competente lingvistice: engleza si franceza – nivel avansat ; - Capacitate de a lucra cu interlocutori din diferite meserii; - Bune cunostinte MS Office; - Capacitate de argumentare si convingere; - Autonomie, reactivitate, lucru in echipa, initiativa.Descrierea jobului
Descrierea postului: -Este responsabil de definirea si punerea la zi a Cataloagelor de Piese de Schimb in faza proiect si viata serie pentru un perimetru tehnic definit, in stransa colaborare cu Conceptorii de Metode Reparatie.Misiuni detaliate: - Specifica, concepe si valideaza oferta de piese de schimb adaptata nevoilor Retelei de service pe perimetrul sau de activitate; - Defineste necesarul post vanzare in termeni de decupaj Piese de Schimb si il transmite departamentului Inginerie, respectand Ghidul de Definitie Tehnica; - Asigura coerenta livrabilelor impreuna cu Conceptorii Metode Reparatii; - Asigura suport tehnic nivel 2 retelei de service propunand solutii adaptate la cerintele Clientilor si reparatorilor (alerte retea pe piese de schimb); - Defineste si pune in practica actiuni de standardizare de Piese de Schimb in faza proiect si viata serie.Descrierea companiei
Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.