Cautare avansata

HR Specialist

Candidatul ideal
De ce sa lucrati la Nexus Electronics? Nexus Electronics dezvolta solutii software performante, care reusesc sa imbunatateasca semnificativ modul de lucru in Companiile in care sunt implementate. Pentru a ne desfasura activitatea cat mai eficient, am organizat o Echipa competitiva si dinamica, care va va ajuta sa evoluati profesional si sa va descoperiti talentele sau abilitatile ascunse. In plus, cream o atmosfera cat mai antrenanta si distractiva si cautam sa integram oamenii cei mai potriviti culturii noastre organizationale.Descrierea jobului
Responsabilitati: organizarea si coordonarea intregului proces de recrutare si selecţie; planificarea, dezvoltarea si implementarea: politicilor si procedurilor interne, evaluarea performantelor, compensatii si beneficii, motivarea personalului si dezvoltarea culturii organizationale; intocmirea documentelor de angajare si concediere, in colaborare cu departamentul contabil; coordonarea si orientarea noilor angajati, urmarind, la anumite perioade, evolutia acestora si adaptabilitatea la cerintele companiei; supervizarea angajatilor, tinerea evidentei concediilor de odihna, medicale, realizarea pontajului lunar; monitorizarea modului de utilizare a sistemului Zimplu CRM; realizarea si raportarea diferitelor situatii cu privire la resursele umane din companie. Cerinte: Dorinta si capacitate de a invata Atitudine profesionala, de incredere Foarte bune abilitati de comunicare Cunoasterea legislatiei in vigoare Capacitate de organizare si disciplina a muncii Cunostinte de utilizare PC (Word, Excel)Descrierea companiei
Alege sa faci urmatorul pas cu noi. Mai jos, poti regasi motivele pentru care angajatii nostri iubesc Nexus: Ne pasa de Colegi Sediu nostru este localizat in Centru, aproape de Unirii Contract pe perioada nedeterminata Programul de lucru: Luni – Joi, 08:00-17:00; Vineri, 08:00-16:00 Abonament medical gratuit - Medicover Tichete de masa in format electronic Decontare transport Metrorex sau STB Pensie Pilon 3