Cautare avansata

Expeditor International

Descrierea jobului
Adecco Resurse Umane recrutează epntru unul dintre clienții săi Expeditor Internațional pentru sediul din Cluj-Napoca. Candidatul ideal: - absolvent de studii superioare; - abilități de comunicare, convingere și negociere; - experiență în vânzări, preferabil în sfera serviciilor; - cunoștințe operare PC - MS Office; - cunoașterea limbii engleze la nivel avansat. Responsabilități: - negocierea, contractarea și organizarea serviciilor de transport internațional de mărfuri; - introducerea și procesarea comenzilor în sistemul informatic Nexus - ERP; - urmărirea desfășurării contractelor de transport; - întreținerea unor relații pozitive și reciproc avantajoase cu clienții, respectiv transportatorii companiei; - prospectarea pieței și dezvoltarea continuă a bazei de date a clienților/partenerilor. Beneficii: - salariu motivant; - posibilitate de creștere a veniturilor, în funcție de rezultatele obținute; - tichete de masă; - asigurare medicală privată; - mediu de lucru plăcut, într-o echipă profesionistă.Descrierea companiei
Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.