Cautare avansata

ECONOMIST CONTABIL

Candidatul ideal
Persoana cu bune capacitati organizatorice, putere mare de adaptare la situatii diferite, atenta la detalii, punctuala si serioasa, astfel incat sa-si desfasoare activitatea la un nivel inalt de profesionalism si calitate. Cerinte: - minim 3 ani experienta pe un post similar - cunostine solide de operare PC ( Excel, Word, Outlook ) - capacitate organizatorica si manageriala pentru a coordona o echipa de 3-4 persoane - studii superioare financiar - contabile - cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane - abilitati de organizare, structurare si planificare - meticulozitate si acuratete - lucrul in echipa - spirit analitic si proactivitate - persoana responsabila, curioasa, cu initiativa, comunicativa, proactiva - adaptabilitate rapida la situatii noiDescrierea jobului
Responsabilitati: - Înregistreaza zilnic toate documentele financiar-contabile si le arhiveaza in bune conditii - Intocmeste declaratiile lunare/ trimestriale obligatorii si le transmite catre ANAF - Intocmeste statul de salarii lunar - Contabilizarea zilnica a extraselor de cont si a registrului de casa - Efectuarea de plati catre furnizori - Asigura organizarea fluxului facturi / contracte in/din departamentul financiar-contabil - Asigura inregistrarea si verificarea furnizorilor si clientilor +/- corecturi suplimentare inregistrarilor contabile - Evidenta contabila si extracontabila a mijloacelor fixe, a obiectelor de inventar si a stocurilor - Intocmirea de rapoarte (lista cu creante intarziate, notificarea clientilor restantieri, etc) si analize pentru conducere Beneficii oferite: - salariu atractiv, negociabil in functie de experienta - sansa de a lucra intr-o echipa deschisa si inovatoareDescrierea companiei
CASA AUTO SEBES SRL este centru autorizat de vanzari si service MERCEDES-BENZ.