Cautare avansata

Economist - Casieria Centrala - 104545

METRO Cash & Carry is championing Independent Business. As the leading international player in wholesale trade and the largest sales line of METRO, we’re passionate about helping over 20 million customers with 20 million different sets of challenges, ambitions and dreams. We’re more than just a supplier; we are trusted relationship builders who understand and anticipate our customers’ needs. And we bring unique food expertise, outstanding global insights and decades of experience to make sure they have the best products, services and technologies to succeed.
Profilul candidatului:
* Experienta de lucru in contabilitate;
* Capacitate de comunicare, flexibilitate;
* Studii superioare de specialitate;
* Cunostinte limba engleza;
* Cunostinte operare MS Office;
METRO Cash & Carry România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda.
Descrierea jobului:
* Intocmirea documentelor financiar-contabile a Departamentului Casierie Centrala;
* Inregistrarea in contabilitate a vanzarilor si incasarilor;
* Acordarea de avansuri spre decontare, evidenţa avansurilor acordate n timpul lunii, inchiderea deconturilor si inregistrarea in sistemul contabil a acestor operatiuni;
* Realizarea si inregistrarea operatiunilor curente de casa;
* Realizarea de rapoarte periodice pentru sediul central si managementul magazinelor;