Cautare avansata

Customer Representative

Candidatul ideal
Gi Group recruteaza candidati pentru pozitia de Customer Representative, pentru una dintre cele mai importante companii din domeniul asigurarilor. Daca esti o persoana empatica si perseverenta si cauti un job care sa iti permita sa te dezvolti pe termen mediu si lung, esti cel/cea pe care o cautam!Cerinte: - Absolvent studii universitare (studiile economice reprezinta un avantaj) - Experienta pe un post similar in relatii clienti/call center, in domeniul asigurarilor - constituie avantaj - Buna cunoastere a pachetului Ms Office; Excel - Limba engleza (scris si vorbit) - nivel mediu/avansat - Atitudine pozitiva si orientare catre client - Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociereDescrierea jobului
Responsabilitati: - Preluarea si efectuarea de apeluri, conform indicatorilor de performanta stabiliti - Primirea si redactarea corespondentei (e-mail-uri) - Inregistrarea solicitarilor primite de la clienti si acordarea de asistenta - Oferirea de informatii referitoare la serviciile acoperite de asigurare, conditiile de asigurare, procedura in caz de dauna si a tuturor informatiilor necesare asiguratului - Indrumarea clientilor pentru solutionarea propice a tuturor cererilor - Urmarirea rezolvarii dosarelor de dauna - Suport departamentului de daune cu privire la dosarele de dauna aflate in derulare - Administrarea portofoliului de asigurari repartizat: urmarirea emiterii politelor de asigurare, actualizarea bazei de date, verificarea platii ratelor de catre clienti, expedirea documentelor catre clienti - Se asigura ca serviciile oferite vin in intampinarea nevoilor si satisfactiei clientilor - Inregistrarea interactiunilor in baza de date - Urmarirea si propunerea de solutii cu privire la diverse aspecte aparute zilnic - Intocmirea rapoartelor de activitateBeneficii - Pachet salarial atractiv, corelat cu performanta; - Bonuri de masa si pachet servicii medicale - Program de lucru office: L-V, 09.00-18.00 - Contract pe perioada nedeterminata; - Sustinere in dezvoltarea unei cariere pe termen mediu si lung. Pentru mai multe detalii, apeleaza cu incredere la colega noastra Georgiana Brudaru - 0747 097 926! Te asteptam!Descrierea companiei
Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.