Cautare avansata

CONTABIL-ECONOMIST

Candidatul ideal
CERINTE OBLIGATORII -Experienta minima 2 ani ca economist, -Absolvent de studii superioare economice de profil -Cunoștințe solide privind legislația în vigoare -Cunostinte in contabilitatea de gestiune -Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Internet ) -Pachetul Microsoft Office la nivel mediu -Abilitati reale de organizare si coordonare -Capacitatea de asimilare a cunoștințelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică -Abilitati de comunicare, lucru in echipa, dar si individual. -Onestitate, responsabilitate, amabilitate. -Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu este obligatorie -Disponibilitate la program full-time Luni-Vineri 8:30-17:00Descrierea jobului
RESPONSABILITATI: -Operarea zilnica si verificareadocumentelor financiar-contabile in programul de contabilitate SAGA si asigurarea corectitudinii inregistrarilor (facturi produse/servicii, bonuri de consum, deconturi, extrase de cont etc.) -Urmarirea respectarii procedurilor de lucru pe linia financiar contabila -Preluarea comenzilor plasate online sau telefonic -Pregatirea documentelor contabile ce insotesc produsele comercializate -Indosarierea documentelor inregistrate -Urmarirea zilnica a soldurilor clienti si furnizori -Urmarirea permanenta a stocului -Asigurarea relatiei cu bancile -Evidenta avansuri acordate angajatilor aflati in deplasare -Intocmirea diverselor rapoarte solicitate de management -Evidenta si inregistrarea documentelor legate de personalul angajat -Oferirea de suport pentru intocmirea jurnalelor de vanzari/cumparari, a balantelor de verificare, a declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare -Mentinerea legaturii cu celelate departamente ale firmei in vederea realizarii obiectivelor.Descrierea companiei
Camp Technical Solutions este singurul reprezentant oficial în România al brandului premium CAMP Safety. https://www.camptechnical.ro/ Camp Technical Solutions comercializează echipamente profesionale pentru siguranţa lucrului la înălţime și prestează servicii auxiliare acestui domeniu de activitate (precum inspecţia echipamentelor aflate în uz – află mai multe aici). Fiind un membru activ în domeniul lucrului la înălțime, Camp Technical Solutions analizează cerințele pieței și reînnoiește constant oferta de produse. Prin implicarea constantă în revizuirea echipamentelor clienților noștri, ne asigurăm mereu că aceștia lucrează cu produse de ultimă generație. Misiunea companiei este de a aduce pe piaţa de echipamente de lucru la înălţime ultimele inovaţii din industrie. Contribuim astfel la alinierea pieței din România cu standardele internaționale.