Cautare avansata

Consilier juridic - pe perioada determinata

Candidatul ideal
Studii superioare cu profil juridic; Minim 1 an experienta juridica; Experienţa în activitatea juridică în cadrul unei companii de asigurări constituie avantaj; Excelenta cunoaştere a legislaţiei asigurărilor, comerciale şi financiare; Cunoştinţe în domeniul asigurărilor, în special vizând activitatea de daune; Cunoaştere a specificului pieţei de asigurări şi normelor specifice; Orientare spre rezultate şi capacitate dezvoltată de luare de decizii; Abilităţi bune de rezolvare a conflictelor; Excelente abilităţi de planificare, coordonare şi administrare a timpului; Autonom şi apt de a lucra în echipă în acelaşi timp; Capacitate ridicată de funcţionare eficace sub presiune şi stres; Foarte bune abilităţi de comunicare şi negociere; Cunoştinţe avansate de operare pe calculator (MsOffice, aplicaţii specifice) Limba engleză la nivel intermediarDescrierea jobului
Responsabilităţi: Asigură derularea operaţiunilor juridice specifice: soluţionare a daunelor, recuperări, regrese, pentru regiunea alocată; Asigură reprezentarea intereselor companiei în faţa diverselor institutii publice şi/sau private, precum şi în faţa altor persoane fizice şi juridice în speţe privind activitatea de asigurări şi daune a companiei, în perimetrul regiunii alocate Oferta: Un mediu de lucru dinamic si profesionist; Cursuri de pregatire profesionala; Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala Postul este pe o perioada determinata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire.Descrierea companiei
Activ in 14 tari din Europa si Asia, Groupama a patruns progresiv pe piata romaneasca la finalul anului 2007 prin achizitia BT Asigurari si in 2008, prin preluarea Asiban si OTP Garancia. In urma unui proces de fuziune si integrare a rezultat Groupama Asigurari, care ocupa la finalul anului 2010 locul al patrulea in clasamentul general al companiilor de asigurari. Compania dispune de o retea comerciala unica si integrata, cuprinzand aproximativ 300 de agentii si puncte de lucru, aflate pe intreg teritoriul tarii. Strategia de business pe care compania noastra o promoveaza in Romania a fost gandita in acord cu valorile fundamentale ale companiei, definitorii in relatia cu clientii, partenerii si angajatii sai: proximitate, responsabilitate, solidaritate. Promotor al parteneriatelor pe termen lung, Groupama Asigurari ofera produse de asigurari de viata, bunuri, raspundere civila, auto si agricole, atat persoanelor fizice, cat si clientilor corporate.