Cautare avansata

Arhitect proiectant

Candidatul ideal
CANDIDATUL IDEAL: absolvent al facultății de arhitectură; dispus să învețe; organizat și orientat spre rezultate; capacitate de a lua decizii și de a-și asuma responsabilitățile; capacitate de cooperare și de încadrare în termele limită, cu orientare spre îndeplinirea obiectivelor fixateDescrierea jobului
RESPONSABILITATI: Realizează de proiecte de arhitectură cu ajutorul aplicațiilor software; Întocmește documentații pentru obținerea certificatului de urbanism; Participă la întocmirea/realizarea studiului de fezabilitate(S.F), documentației de autorizarea a lucrărilor de intervenție(D.A.L.I.) proiectului de autorizare de construire (PAC), a proiectului tehnic(P.T.) și stabilirea detaliilor de execuție; Întocmește documentațiilor pentru obținerea avizelor, precum și a celor de obținere a Autorizației de Construire și Funcționare; Oferă consultanță cu privire la stilurile de construcție adecvate; Evaluează și propune soluțiile de design arhitectural în domeniul proiectării și planificării arhitecturale; Execută lucrări de îmbunătățire a proiectelor, de design, la solicitarea șefului de proiect; AVANTAJE: Apartenența la un mediu de lucru tânăr și dinamic; Program flexibil; Mediu de dezvoltare profesională; Posibilitatea realizării stagiatură în cadrul companiei.Descrierea companiei
DESCRIEREA FIRMEI: Grupul de societăți activează pe piața din anul 2013, acesta având o experiență în domeniu de peste 5 ani și o suită variată de proiecte de succes. Societatea noastră are în desfășurare numeroase proiecte pentru construcții civile în regiunea Transilvania. Suntem un birou de proiectare în construcții orientat spre performanță în domeniu, având o echipa tânără și dinamică. Printre proiectele de succes se pot regăsesc: Creșterea eficienței energetice a Spitalului municipal Cluj-Napoca; Creșterea eficienței energetice a blocurilor de locuinței din municipiul Cluj-Napoca și Sibiu; Construire Parching subteran și suprateran în municipiul Cluj-Napoca și municipiul Sibiu; Construire creșe și sală de sport în municipiul Sibiu; Creșterea eficienței energetice a clădirilor publice din municipiul Sibiu și Alba Iulia; Construire locuințe unifamiliala si colective în municipiul Cluj-Napoca; Asistență tehnică pentru „Centru Regional de Industrii Creative-Cluj-Napoca”, „Refacerea Infrastructurii „Orașului Comoară”, modernizare căi de acces spre centrul istoric” și construire „Centru de afaceri și servicii Cluj-Napoca”. Serviciile Principalele pe care le oferim sunt: Proiectarea construcțiilor civile și industriale; Creșterea performantei energetice clădirilor civile; Elaborarea de audituri energetice și certificate de performanta energetica. Serviciile secundare pe care le oferim sunt: Asistență tehnică, Consultanță în domeniul construcțiilor, Dirigenție de șantier Ne dorim extinderea echipei noastre prin integrarea unui arhitect proiectant pasionat de arhitectura și motivat de progres și performanță.