Advanced search

Telephone Account Manager

Candidatul ideal
Competente, cunostinte si experienta: Experienta si abilitati in domeniul vanzarilor, negocierii, managementului de conturi si management de portofoliu; Capacitate de reactie la obiective si termene de o maniera activa si in spiritul obtinerii de rezultat; Orientare catre client; lucrul in echipa; orientare catre rezultate; Excelente abilitati de comunicare si relationare, organizare si planificare; Procesare text, tabele, grafice; Limba engleza – nivel conversational.Descrierea jobului
Responsabilitati principale: Stabileste si mentine o buna comunicare cu clientii din baza pe care o administreaza; Dobandeste si mentine cota de piata si aduce valoare prin atingerea si depasirea targeturilor individuale comunicate; Dezvolta conturile din baza administrata, conturi cu caracter dual din baza Vodafone, cu scopul de a gasi o solutie optima la un singur provider; Construieste relatii puternice cu clientii Vodafone in vederea vanzarii produselor si serviciilor, dar si in egala masura de crestere a satisfactiei clientilor din baza; Vinde solutii de afaceri potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin vanzare consultativa si proactiva; Asigura prezentarea celor mai bune solutii pentru clienti prin coordonarea eficienta a resurselor interne; Ofera sprijin in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii printr-o raportare acurata si continuua; Re-semnarea serviciilor existente sau schimbarea ofertei de pe cont prin propunerea de servicii noi care sa aduca un plus valoare atat pentru client cat si pentru companie; Proceseaza comenzile de terminale solicitate de client, comenzi de accesorii si cartele SIM; Contacteaza in mod constant toti clientii din baza alocata fie proactiv fie in cadrul campaniilor stabilite lunar; Ofera un account management de exceptie clientilor alocati in portofoliu, raspunzand oricarei cerinte pe care clientul o poate transmite privind serviciile si produsele Vodafone; Apeleaza clientii cu scopul de a-i informa despre efectuarea unor lucrari programate; Comunica cu toate departamentele implicate in rezolvarea problemelor aparute pe conturile alocate in portofoliu – cautand cea mai buna solutie/alternativa pentru acestia; Intalniri cu clientii din baza alocata, atunci cand este necesar, pentru a finaliza cu success negocierea si vanzarea aflata in derulare. Intalnirea face to face are loc doar reactiv la cererea clientilor.Descrierea companiei
We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We’re proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?