Advanced search

Software Developer Engineer in P&G Urlati

Candidatul ideal
Absolvent de facultate tehnica, preferabil Informatica/Automatizari/ Inginerie Electrica; Cunostinte bune de JavaScript, CSS, SQL, HTML5, C#; Limba engleză la nivel comunicativ cat si notiuni tehnice; Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii; O foarte buna intelegere a tehnicilor de design de software, debugging si testare; Dispus sa invete tehnologii noi, in functie de proiect; Disponibilitate de a lucra in delegatie (interna si/sau externa); Bune abilitati de lucru in echipa; Experienta in utilizarea computerelor, procesoarelor, microcontrollerelor, echipamentelor de retea (Switch-uri, cuploare, gateway-uri); Avantaj : cunostinte programare PLC, cunostinte Thingworx, PDP, cunoașterea si experienta cu produse din domeniul automatizărilor industriale (PLC, protocoale comunicatie)Descrierea jobului
Responsabilitati: Interventii pentru identificarea si remedierea defectelor de programare la instalatii de automatizare / software; Realizarea si intretinerea de aplicatii , board-uri informatice interactive; Participa in cadrul echipelor de proiect la implementarea proiectelor noi; Programarea si configurarea echipamentelor de automatizare; Participarea la instalarea/punerea in functiune a echipamentelor sau a sistemelor livrate; Pregatirea materialelor de instruire si instruirea propriu-zisa a personalului pentru sistemul livrat; Identifica si recomanda schimbari / imbunatatiri in procesul de productie, imbunatatirea productivitatii liniilor de fabricatie. Beneficii: Posibilitatea de a activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic; Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă; Posibilitati de promovare în cadrul companiei; Pachet salarial atractiv, bonuri de masa, beneficii; Transport disponibil pe ruta Ploiesti - Urlati si Urlati - Ceptura.Descrierea companiei
We produce globally recognized brands and we grow the best business leaders in the industry. With a portfolio of trusted brands as diverse as ours, it is paramount our leaders are able to lead with courage the vast array of brands, categories and functions. We serve consumers around the world with one of the strongest portfolios of trusted, quality, leadership brands, including Always®, Ariel®, Gillette®, Head & Shoulders®, Herbal Essences®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Tampax® and more.