Advanced search

Asistent farmacie - BELLADONNA

Descrierea jobului
Responsabilitati: Eliberarea medicamentelor cu prescriptie medicala si OTC-uri sub supravegherea unui farmacist; Identificarea nevoilor pacientilor si formularea recomandarilor; Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse; Participarea la receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie; Monitorizarea si gestioneaza stocurilor pentru asigurarea stocului optim, monitorizarea stocurilor in curs de exirare; Aprovizioneaza si aseaza marfa la rafturi; aplica preturile pe produse; Participarea periodica la inventarierea produselor din cadrul farmaciei.Cerinte: Studii de specialitate finalizate; Certificat de Membru al OAMGMAMR si viza anuala; Experienta minim 6 luni in farmacie cu circuit deschis; Foarte bune cunostinte operare PC; Echilibru emotional; Excelente abilitati de relationare si comunicare; Empatie, orientare catre pacient; Persuasiune.Compensatii si beneficii: Pentru ca ne dorim a incurajam performanta si sa atragem in echipa noastra numai profesionisti, oferim: - un pachet salarial motivant functie de indicatorii de performanta - prime sarbatori - tichete de masa - climat de lucru placut, colegi prietenosi si deschisi.Descrierea companiei
Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.